Vysoce odolný materiál


Bazénové technologie, solární ohřevy nebo okruhy tepelných čerpadel jsou sestaveny z velkého množství rozličných součástek. Jednou z těch nepostradatelných je i jednoventilový obtok z neměkčeného polyvinylchloridu PVC-U. Tento jednoventilový obtok disponuje nezbytným ventilem, který je umístěný v horní části armatury mezi oběma svislými přípojkami.

napouštění teplé vody do vany

  • Velkou výhodou těchto koncovek je jejich univerzální tvar.
  • Díky tomu lze připojit jednoduchým způsobem hadice o průměru 32 milimetrů i 38 milimetrů.
    • Což jsou v našich podmínkách většinou standardní velikosti.

Obtokový ventil k solárnímu ohřevu Techneco má za úkol regulovat průtok solárním ohřevem. Pokud bychom to chtěli vysvětlit více laicky, pak umožní dosáhnout ideální rychlosti proudění vody a tím pádem i maximální účinnosti solárního ohřevu.

  • Podle uživatelů je dalším vítaným přínosem možnost přímého filtrování vody bez nutnosti oběhu přes samotný solární ohřev.

Výrobce s padesátiletou zkušenosti v oboru

Výrobcem obtokového ventilu k solárnímu ohřevu a dalších plastových součástí armatur je světoznámá a uznávaná italská společnost ASTORE, která patří mezi špičky v tomto oboru. Na světovém trhu působí úspěšně už bezmála půl století.

  • Z jejích dílen vycházejí pouze kvalitní termoplastické materiály pro potrubní průmysl.

Výrobky italské společnosti ASTORE můžeme najít v mnoha různých (nejen průmyslových) odvětvích. Jsou například i součástmi rozvodů pitné vody nebo i rozvodů chemických surovin.

voda tekoucí do kuchyňského dřezu

Materiál, který snese kyseliny i zásady

Výrobky z neměkčeného polyvinylchloridu PVC-U tmavě šedé barvy se vyznačují vysokou odolností vůči působení jak kyselin, tak i zásad. Není tedy problém využít je prakticky všude.

  • Provozní teplota, kterou plně zvládají, se pohybuje v rozmezí od nuly do šedesáti stupňů Celsia.
  • Díky všem těmto výhodám je jejich využití opravdu široké.