Online komunikace

Výhodou online komunikace je její rychlost, nedokáže ji předběhnout ani ten nejrychlejší poštovní doručovatel na světě. Může být nejen písemná, ale také prostřednictvím různých programů a aplikací můžeme mluvit s tetičkou na druhé straně zeměkoule a ještě vidět její dokonalé opálení. To uznejte sami, žádný klasický telefonní hovor nedokáže. Nejčastěji komunikujeme prostřednictvím e-mailu, což je vlastně elektronická pošta, kdy Vy dáte odeslat a během několika sekund Vaše zpráva doslova zvládne obletět svět a doručit se hned několika různým lidem najednou tak, jak jsme zadali.
spojení lidí
Dalším způsobem komunikace na internetu jsou internetové diskuse, takzvané chaty, kde si vyměňujete zprávy ve vlákně vybraného chatu.
Potom tu máme možnost, která je v posledních letech na vzestupu. Tou možností komunikace jsou sociální sítě, na kterých můžeme jednoduše a v podstatě kdykoli sdílet naše zážitky, informace, fotky, vítězství i porážky, své soukromí i marketingové aktivity. K tomu slouží několik hlavních kanálů, nebudu jmenovat, každý si je dokáže rychle vybavit, na některých z nich se dají sdílet především videa, na jiných fotky. Novým trendem v komunikaci marketingové, jsou tzv. komunikační boti, kteří si s Vámi píší, jako by to byl živý člověk, ale ve skutečnosti komunikujete s počítačovým automatem.
Komunikace se s vynálezem internetu opravdu velice posunula a usnadnila. A i na dále pracují vědci a vývojoví pracovníci na jejím zdokonalování.
ipad maketa
Je zde totiž jedno riziko, kterým je v podstatě krádež Vaší identity na internetu, nejste-li dostatečně chráněni antivirovým programem a dostatečně sinými hesly ke svým komunikačním kanálům.
To je i nevýhodou tohoto způsobu komunikace, nebezpečí úniku dat a zpráv. Druhým nebezpečím je zhroucení se systému globálně. To by potom byl opravdu gigantický problém bezpečnostní i jiný.