Výhody a nevýhody iPhone oproti běžným mobilním telefonům

Mluví se o tom, že mobily od značky Apple jsou nejlepší na světě. Je tomu opravdu tak? Jako vlastní iPhone a bývalý majitel Huawei určitě můžu porovnat kvalitu. Na co jsem přišla během uživatelského používání těchto technologií?

iphone SE

Plynulost

V době, kdy jsem používala smartphone, jsem několikrát zuřila, protože se často sekal. Když jsem stiskla na aplikaci, trvalo několik sekund, než se rozběhla. Trvalo i odemknutí telefonu. Nejen, že ztrácíte čas, ale také nervy. Nepomůže uvolnění místa, restartování, nic. Po tom, co jsem si koupila mobil nový, tak jsem zažila něco dosud nepoznaného. Zařízení od značky Steva Jobse se nesekají vůbec. Veškeré aplikace, i náročnější hry zvládá bez sebemenších potíží. Mám ho více než rok a nesekl se mi ani jednou.

Barvy

Až po tom, co si zkusíte Apple, tak zjistíte, co jsou to skutečné barvy. Bylo to asi to první, co mě praštilo do očí. Takovou sytost barev jsem neviděla nikdy.

Fotografie

S tím se váže i kvalita fotografií. Poznáte na první pohled, co bylo foceno iPhonem a co například Huawei. A to dokonce i když máte nižší řadu, jako třeba SE.
smartphone telefon

Vychytávky

Které jiné zařízení umí z fotografie vyčíst, co se na fotce nachází? Když zadáte do hledáčku například „kočka“, najde to všechny obrázky s kočkou, co v galerii máte. Nejvíce se mi líbí možnost funkce „night shift“. Zadáte čas, kdy jdete spát a v kolik budete chtít vzbudit. Během této doby Vás nebudí hovory, ani zprávy, protože máte jakoby vypnuté zvonění a upozornění. Všechno uvidíte opět ráno, když odemknete mobilní zařízení. Můžete si také nastavit červené světlo, aby Vám tolik neničilo zrak, jako to modré. Dalším plusem je to, že na tyto telefony je v nabídce daleko více aplikací. Například „Zdraví“ Vám spočítá hodiny spánku, fyzickou aktivitu, kroky apod.

Na koupi iPhone jsem našla pouze klady. Sice mi chvíli trvalo, než jsem se s ním sžila, ale nakonec jsem velmi ráda za tuto investici. Myslím, že se vyplatí i Vám!