Jak moc nás sociální sítě ovlivňují?

Kouzlo těchto aplikací spočívá ve sdílení. Lidé se rádi vychloubají, co nového si koupili nebo, co zajímavého dělali, kde byli. Tento nástroj je mocný, jelikož mimo to, že vaši aktivitu mohou určití lidé sledovat pravidelně, mnoho z nich také propadá depresím. Život jim přijde nefér, protože na svých zdích vidí jen to dobré. Realita je ale odlišná. Spousta osobností přiznala, že jejich svět není tak růžový, jak se může na první pohled zdát. Například „fitness girls“ svou postavu mohou ovlivňovat pouhým postojem či úhlem fotoaparátu. Lze tak vypadat hubenější, mít větší zadek, nebo útlejší stehna. To je jedna z mnoha variant, jak se mladé dívky mohou dopracovat k poruchám příjmu potravy jako je anorexie či bulimie.

ikony mobilu

Seznamování v dnešní době dospělo do úplně jiných rozměrů, než tomu bývalo kdysi. Spousta lidí se nejprve seznámí přes internet, a až poté se setkají osobně. Najde se takto i pár vztahů, které fungují online, ale zas tak časté to není. Naopak velice oblíbené jsou různé seznamky, například Tinder, který může být pro někoho skvělý v tom, že si může svou drahou polovičku vybrat z nabídky, ale je tu také možnost nebezpečí srážky s úchyly a podobnými bytostmi.

Vázne zde i komunikace. Nejednou narazíte na dvojici, která naproti sobě sedí a v ruce drží telefony. Co je ale snad ještě horší je to, když se jedna z osob snaží započít rozhovor, kdežto druhá strana ho ignoruje právě za pomoci mobilu. Sleduje své statistiky, kolik liků má na nové fotce, přitom vůbec nevnímá, co se mu ten druhý snaží říct. Ztrácí tak přátelé a s nimi spojené zážitky do konce života.
mládšž s mobily

Abychom ale sociální sítě jen nehanili, nutno říct, že se tu najdou i světlé výjimky. Třeba, že je to úžasná možnost vidět, co ostatní dělají, být s nimi v neustálém kontaktu, nebo se dovídat nové věci bleskurychlým způsobem. Mnoho lidí tak zůstává inspirováno či něčemu přiučeno každým dnem. Je totiž mnohem jednodušší, napsat si do vyhledávače ,,Tipy na výlety v Praze“, než si kupovat knihu za nemalé peníze a hledat, hledat a hledat. Internet nám šetří čas, protože to je v této době nutné. Řekněme si upřímně, co bychom bez tohoto zázraku dělali?