Krása bez plastické operace a bez botoxu

Milé ženy, možná se vám už stalo, že jste potkaly kolemjdoucí, která vás svým zjevem ani tak moc neoslovila, ale něco vás na ní zarazilo tak, až jste se za ní ohlédly. Nebyla to žádná krasavice plnící přední stránky módních časopisů, to „něco“ vás ale donutilo se za ní otočit. Jako by měla v sobě nějaké zvláštní kouzlo, fluidum. Co to bylo?
tibetská mísa
Naprosto normální jev, který se bohužel dnes už moc nevidí a moc ho nepotkáváme.  Byla sama se sebou spokojená, byla vyrovnaná, a proto vám připadala krásná. Byla krásná totiž uvnitř a ta krása proplula až na povrch těla. A vy jste viděly harmonii a nikoliv to, že má křivý nos, krátké nohy a kulatá záda. Někdo ji mine bez povšimnutí, ale ty vnímavější zpozorní a možná i trochu závistivě za ní pohlížejí. Rády byste byly jako ona?
Začněte u sebe! Zpytujte svědomí! Kolik na sebe máte času? Za krásou chodíte do solárka, dopřáváte si kosmetická drahá ošetření, neváháte utratit spoustu peněz za drahé módní ošacení, pravidelně navštěvujete kadeřnické salóny a vymýšlíte nepřetržitě nové a nové trendy účesy? A stále nejste spokojeny. Čím to asi bude? Možná vám chybí klid v duši …?
Je důležité si uvědomit, že krásu si sice můžete namalovat na obličej a navěsit na sebe, ale pokud uvnitř sama sebe nebudete spokojená, je to neustálý boj s větrnými mlýny. Co s tím? Najděte si chvilku sama pro sebe a naučte se meditovat. Zprvu můžete navštívit meditační kurz, který vás osloví a vysvětlí vám vše potřebné a poté můžete začít meditovat už sama doma, v přírodě, kde vám to prostě půjde.
hlava na rukách
U meditace jde jen o jedno – vypnout mozek a vnímat své pocity a své tělo. Meditaci zprvu budete muset nejspíše trénovat, ale až poznáte účinky meditace, možná zjistíte, že jste klidnější, tím pádem spokojenější a více se budete sama sobě líbit. Pro začátečníky doporučuji meditaci v klidu domova, kde nebudete nikým rušena. Najděte sobě příjemnou hudbu – může to být zpěv ptáků, šuměni vodopádu, zvuky tibetských mís anebo i vážná hudba či gregoriánské chorály, prostě hudba, které jste otevřené a můžete bez obav otevřít i své srdce. U meditace očišťujete své tělo od nánosů negativních myšlenek a emocí, osvobozujete srdce. Dopřejte si ten luxus otevřít srdce sama sobě a podívat se do svého nitra. Za pomoci meditace se můžete dobrat osvobození mysli, duše i těla.
A vyladění organismu k souznění mysli, duše a těla vám dá poznat tu teprve skutečnou krásu, pro kterou stojí za to žít. A kterou si můžete dopřát bez hromadění peněz a následného vydávání za neustálé zkrášlovací kůry, plastické operace, botoxy a vnějších nezdravých zásahů do vlastního těla.