Štěnic se jen tak nezbavíte


Ten, kdo si koupí nemovitost nebo v této aspoň právoplatně žije a platí nájem, určitě rozhodně nestojí o to, aby se mu tam nastěhoval i někdo další, nezvaný, někdo, kdo mu nejen nebude přispívat na nájem, ale bude mu dokonce škodit a doslova pít krev. A proto je naprosto samozřejmé, že tu někdo takový nechce mít nejen takové lidi, ale ani parazity z hmyzí říše, jmenovitě štěnice.

Co že jsou ty štěnice zač? Pokud to doposud nevíte, buďte rádi. Protože kdybyste s těmito někdy přišli do styku, určitě byste na to jen tak nezapomněli a chápali byste, proč tyto nejsou v ničím příbytku vítané. Jedná se totiž o drobné tvory, kteří jsou schopni usadit se i v té nejčistší domácnosti v kdejaké skulině. A oni se tu nejenom usídlí a sdílí s člověkem doslova společnou domácnost, ale navíc se v noci vydávají na lov, a právě zde se zdržující člověk je pro ně vítanou kořistí.

štěnice na květu

Takové štěnice prostě sají krev a člověk, který někdy za tmy zažije setkání s těmito, se ráno probouzí s krajně nepříjemnými štípanci.

Vyhnat takový hmyz z míst, kde se usadil, je pro majitele takového bytu prakticky nemožné. Štěnice už se totiž staly natolik odolnými, že na ně neplatí nejen kdejaké babské rady, ale ani nejeden z postřiků. A jejich fyzická likvidace je už teprve nemožná.

škůdce štěnice

A tak je v případě, že se u někoho doma objeví, zapotřebí deratizace štěnic, tedy jejich odborná likvidace. Profesionálové v oboru deratizace jsou totiž ti jediní, kdo dokážou takový odpudivý hmyz efektivně zlikvidovat, jenom ti se dokážou postarat o to, aby takové štěnice z objektu zmizely.

A proto je určitě záhodno se na takové odborníky obrátit, jakmile zjistíme, že v bytě žijeme ve společnosti tohoto hmyzu. Protože na ten už skutečně pomalu nic neplatí, a jen deratizér nás jich zbaví. Abychom přestali být jejich kořistí a nemuseli se budit poštípaní.