Rekonstrukce bytu

Jestli i vás letos čeká rekonstrukce bytu, máme pro vás pár tipů a rad. Rekonstrukce bytů je samozřejmě jednodušší, a i méně finančně náročná než opravovat celý dům, ale i tak se může dost prodražit a přinést nečekané komplikace.

byt po rekonstrukci

Proto si nejprve sestavte finanční plán. Buďte raději pesimističtí a počítejte i s nečekanými výdaji. Může se totiž stát, že když začnete opravovat jednu věc, narazíte na vážnější problém někde jinde. Proto si do svého plánu dejte i kategorii na neočekávané výdaje a problémy. Když ji nevyužijete, nic se přece neděje a peníze vám zbydou na něco jiného.

Když se rozhodnete brát si na rekonstrukci hypotéku, tak si dejte tu práci a zjistěte si, která pro vás bude nejvýhodnější. Hypotéky dnes nabízí nejen každá banka, ale i mnoho nebankovních společností, proto si opravdu pečlivě projděte souhrny a recenze.

vestavěná skříň

Když jste připravení finančně, můžeme začít se skutečnou opravou. Jako první se zaměřte na velké věci. Když už děláte rekonstrukci, je dobré ji dělat pořádně a se vším všudy. Doporučujeme odtahat všechen nábytek jinam a určitě vymalovat. Každý byt si nový nátěr jednou za pár let zaslouží. A určitě je lepší malovat, a až potom měnit podlahu. Ušetříte si tak poškození té nové.

Když se pak vrhnete na podlahu, dívejte se nejen na vzhled a na cenu, ale také na praktičnost. Oblíbené jsou hlavně laminátové a PVC podlahy. Doba koberců už nejspíše minula. Koberce jsou horší na údržbu, proto už jim lidé tolik nefandí.

Myslete také na nábytek, který do prostoru perfektně zapadne. Vhodné jsou samozřejmě vestavění skříně sten-skrine.cz, které najdete na našem webu. Díky nim dokonale využijete veškerý dostupný prostor a vyřešíte některé problémy. Nemusíte řešit, že by se vám skříně někam nevešly, nebo se do prostoru nehodily. Navíc budou až ke stropu, takže se nahoře nebude usazovat nepříjemný prach.