Opalování pro náročné

Získat krásné, a přirozeně vypadající opálení, je snem nejednoho z nás. Avšak s příchodem léta, a veder, se sen začíná hroutit. Proč? Protože jen tak ležet na dece, v tom nesnesitelném horku, je zkrátka nuda. Pokud však nemáte bazén, ani solární sprchu, horka se zbavuje hůř, a nakonec to každý rok dopadne tak, že se raději choulíte doma ve stínu, a celé léto tak připomínáte albína. Co s tím?

opalování v plavkách

Ochlazení i bez bazénu

Nemáte-li zahradu, kam byste umístili alespoň menší, nafukovací bazén, a chodíte se opalovat na balkon, či někam na louku, není to zase takový problém. Zkrátka stačí napustit vodou několik lahví, a vždy, když vám začne být horko, se snadno a jednoduše celí polijete vodou. Nejenže vám to uleví, ale sluneční paprsky, které vás budou vysoušet, najednou zapůsobí o to rychleji.

Rychlejší opálení

Abyste zefektivnili svoji snahu, přidejte na seznam opalovací a poopalovací olejíčky. Ty první vám pomohou získat opálení rychleji, a ty druhé ho pak ještě zvýrazní. Koupíte je v každé drogerii, nebo třeba objednáte z oblíbeného katalogu. Nemáte-li zrovna žádný po ruce, postačí i obyčejný dětský Aviril, či jiní dětský olej, avšak ten není radno používat dlouhodobě, jelikož může dojít ke spálení.

Nuda na lehátku

Pokud vás opalování především nudí, můžete si ho nějak zpříjemnit. Co třeba dobrou knihou/audioknihou, kreslením, lakováním nehtů, či sledováním filmu na tabletu? někdo si zkrátka rád užije odpočinek, kdy si jen tak lehne, a nechá slunce, aby dělalo co umí nejlépe. Jiní však nevydrží dlouho ležet, a tak se nějaká ta aktivita zkrátka hodí.

potřeby pro opalování

Tohle NEdělejte!!!

Mnoho lidí si chce práci usnadnit tím, že použijí samoopalovací krémy, pěny, nebo oleje. Nakonec však pouze zapláčou nad výsledkem. Většina těchto přípravků totiž funguje polovičatě, a to tak, že budete vypadat jako flekatý dalmatín. Ty co nezpůsobí fleky na vás, zanechají je pak na vašem oblečení. A i v případě, že se vám podaří takzvaný samoopalovák rozetřít dokonale, po pár koupání se části ošoupou, a ve výsledku jste zase tím výše zmíněným dalmatínem.