Mobilní domy Lavaro House – cesty k vlastnímu bydlení

Navštívíte-li skanzen roubených staveb v Rožnově pod Radhoštěm, uvědomíte si, jak málo stačilo lidem ke štěstí. Bydleli ve skromných příbytcích, nebyli obklopeni technickými prostředky současné doby, a přesto dokázali tvrdě manuálně pracovat a spokojeně žít. Bylo to dáno také tím, že žili více propojeni s přírodou, lépe vnímali cyklická roční období, více naslouchali své intuici. Měli rovněž v lepším stavu imunitní systém a nezaskočilo je žádné nachlazení, ani virová epidemie.

mobilní dřevostavby

Současný život ve městě má v tomto směru své stinné stránky, je tu málo příležitostí k poklidnému životu, obklopeni stresem čelíme neustálým nebezpečím ze všech stran v podobě hustého automobilového provozu, znečištěného ovzduší a smogu, lidské hrubosti a bezohlednosti a stěží vnímáme, že začátkem května rozkvétají šeříky, a že se touto dobou v parcích probouzí stromy v prvních svěže zelených listech.

Vypadnout z města nemusí být jen sen

Bydlení ve městě lidé vyhledávají z nejrůznějších důvodů, ale ne vždy jsou natolik zásadní, že by to nebylo možné změnit a bydlet kdekoli mimo tyto rušné zóny. Dát přednost přirozenému způsobu života někdy vyžaduje dostatek odvahy, ovšem pokud se k tomu odhodláte, pocítíte v budoucnu pozitivní změnu sami na sobě velmi výrazně. Projeví se hlavně na vašem zdraví, jehož důležitost si uvědomíme až tehdy, přestane-li nám sloužit.

mobilní dům

Jednou z cest, jak se vymanit z tohoto stereotypního kolotoče, je mobilní dům na vlastním pozemku. Je cenově dostupnější, než městský byt v osobním vlastnictví, vychází levněji než nízkoenergetická dřevostavba, přitom se jedná o podobný typ objektu. Mobilní domy Lavaro House https://www.top-mobilnidomy.cz/mobilheimy/lavaro-house-d1-nr-42-1965/ jsou plně vybavené nábytkem a spotřebiči, jsou zateplené pro celoroční pobyt a lze v nich snížit náklady na bydlení na minimum. Je možné čerpat pitnou vodu z vlastní studny, topit dřevem a vařit na sporáku s připojením na propan-butan. Výhody spočívají i v nenáročné údržbě a dlouhé životnosti těchto mobilních staveb.