Měla by být péče o domácnost pouze na ženě?

Pořád se pohybujeme v začarovaném kruhu, kdy spousta rodin razí zastaralé pravidlo, že žena se stará o domácnost, zatímco muž vydělává peníze. Každý z nich si hledí toho svého a nemíchá se do businessu toho druhého. Doopravdy můžeme v 21. století lpět na této staré tradici a zvyku, který je snad z dob ještě Středověku?
Ženy jsou schopný vydělat stejně a mnohdy i více, než muži, ale pořád to jsou ony, které pečují o domácnost, vaří, uklízí a starají se o děti. Zatímco muž chodí do práce, vydělává stejně nebo méně, jak žena, ale doma si jen sedne na gauč, zapne televizi, popíjí pivo a očekává teplou večeři, kterou mu manželka připraví.
Krásná domácnost
Doopravdy bychom měli zavírat oči před touto utopií. Moderní stoupenkyně ženského pohlaví jsou vzdělané, se smyslem pro kariéru, mají velké cíle a ambice a chtějí dosáhnout velkých výsledků. Často jim to ale není umožněno, protože jim na to jednoduše nezbývá čas a kapacity.
Spousta mužských jedinců jsou zatvrzelí, jedná se především o současné čtyřicátníky, kteří byli z domova zvyklí, že vše dělá maminka a tatínek chodí do práce. Teď od svých poloviček vyžadují to stejné, chtějí, aby se o ně staraly jako jejich maminky. Ne doslova, ale s tou péčí to tak myslí: chtějí mít denně teplou večeři, chtějí mít napečeno, chtějí, aby jejich děti byly téměř neviditelné, chtějí mít svůj prostor na návštěvy kamarádů, apod. V tomto duchu bychom mohli pokračovat dále a dále.
Úklid domácnosti
Ženy se ale bouří, chtějí žít i svůj život a nejenom pečovat o ten jeho. Je potřeba tuto módu pozměnit a dopřát ženám také čas pro sebe, na svou kariéru a na své přátele. Pánové si musí uvědomit, že není automatické, že doma obstará vše žena a on si hledí jen své práce.
V tomto ohledu musí dojet ke změně a genderová vyváženost musí fungovat i v péči o rodinu, domácnost a děti.