Kouzelné oříšky

            Jíst či nejíst, to je oč tu běží. Hlavní dilema u oříšků je, že většina lidí neví, zda je vhodné je konzumovat, když se snažíme shodit nějaké to přebytečné kilo. Pravdou je, že sice tuky obsahují, ale jedná se o tzv. „zdravé” tuky, které jsou pro naše tělo velice prospěšné. Některé druhy dokonce hubnutí podporují. Samozřejmostí je, že je nemůžete jíst po kilech, ale to platí o všech i sebezdravějších potravinách. Na co je který druh dobrý se dozvíte dále.

Vlašské oříšky

Neboli „vlašáky” pomáhají při zklidňování nervů, chrání tělo před buněčným poškozením, snižují riziko vzniku rakoviny, cévními a srdečními chorobami, mají protizánětlivé účinky a díky vitamínu B mají dobrý vliv na pokožku, vlasy a nehty. Důležitou roli hrají při vývoji mozku a inteligence.

Mandle

Přezdívku královny ořechů, si nevysloužily jen tak. Obsahují nejvíce vlákniny a tím pádem mají blahodárný vliv na funkci střev. Pomáhají snižovat hladinu špatného tuku v krvi a stejně tak i cukru. Zabraňují stárnutí a vzniku Alzheimrovy choroby. Nejvíce účinných látek mají, když je necháte přes noc namočené a ráno konzumujete.
oříšek kešu

Kešu

Díky železu, hořčíku a zinku zlepšují imunitu a paměť. Mají dokonce 2x větší obsah železa než hovězí maso. Bojují proti únavě, podporují hubnutí a chrání kosti před zlomeninami a osteoporózou.
lískové oříšky

Lískové oříšky

Jsou bohaté na mononenasycené tuky, díky kterým působí blahodárně na srdce a cévy. Představují výborný zdroj vápníku, takže zpevňují kosti a zlepšují kvalitu zubů. Jejich konzumací budete odolnější vůči stresu a sníží se Vám cholesterol.
ošatka pistácií

Pistácie

Představují skvělého pomocníka při hubnutí (vlastně už jen při jejich loupání posilujete). Jejich obsah kalorií je až 4x menší než u ostatních druhů oříšků. Upravují krevní tlak, udržují Vás v dobré náladě, napomáhají očím a potlačují chuť k jídlu. Takže jejich konzumací Vaše křivky rozhodně trpět nebudou.