Kdy se vyplatí koupit vlašské ořechy loupané 1 kg balení

Dnes můžeme koupit prakticky cokoliv, od hotových pochutin až po oloupané potraviny, do kterých bychom to ani neřekli. Některé z nich jsou samozřejmě i dnes sezónní, většinu z nich ale můžeme sehnat po celý rok.

Roli zde hraje nejen možnost dodávek, ale také to, že některé z nich se v určitém období prodávají mnohem více než jindy. Příkladem mohou být vlašské ořechy loupané 1kg balení. V zimě je obvykle na pultech najdeme, avšak mimo tuto sezónu je prakticky neseženeme.

otevřené vlašské ořechy

Důvod je samozřejmě ten, že je lidé používají především jako přísadu do vánočního cukroví, a jen málokoho napadne, že by se daly využít i jinak. A výrobci nebudou zbytečně dodávat výrobek, který se prakticky neprodává.

Problém je samozřejmě také v tom, že jsme u vlašských ořechů zvyklí na jejich klasický kulatý tvar se slupkou, do které je, co si budeme povídat, poněkud těžké se dostat. I k tomuto účelu si samozřejmě můžeme koupit specializované nástroje, avšak to nemění nic na tom, že to stále není zrovna nejsnazší úkol. Mnohem jednodušší je tedy koupit rovnou ty oloupané.

loupané i celé vlašské ořechy

To však platí pouze u přísad do cukroví. Pro běžnou konzumaci z nějakého důvodu naprostá většina z nás stále preferuje ty klasické, i když je jasné, že ty oloupané mají řadu výhod. Předně, pokud je kupujeme na hmotnost, jak to většinou bývá, pak jedlá část zde tvoří skutečně veškerou váhu, na rozdíl od těch klasických, kdy tvoří minimum.

Také je zde již zmíněný problém s loupáním, i když je potřeba přiznat, že pro některé lidi je loupání ořechů relaxační činnost, které se rádi oddávají. Avšak pro většinu z nás je to jen překážka, která nás dělí od oblíbené pochutiny.

Měli bychom tedy zahodit předsudky a pokud si „vlašáky“ nesbíráme na zahradě, kupovat právě ty loupané. Ušetříme si tím starosti i nervy a navíc je to i finančně výhodnější. Je tedy jasné, že se to vyplatí.