Bezpečí na internetu

Antivirus

Tento typ spojení má i svou temnou stránku, kde věci neprobíhají úplně podle zákona. Pozor si musejí dávat i firmy, protože hackerské útoky se dějí a je proto potřeba být na ně připravený a dostatečně chráněný. Útočníci totiž můžou získat důležitá data, kterými nás budou vydírat a chtít po nás například peníze. Stejně tak může někdo zaútočit na obyčejného člověka, takže bychom na to měli myslet, abychom se vyhnuli závažným potížím.

internetový vyhledávač

Základem by proto mělo mít aktivního antivirus, který poskytne dostatečnou ochranu před vnějšími hrozbami. Měl by umět kontrolovat stahované soubory a data proudící do našeho počítače, aby problém odhalil dříve, než stihne zaútočit. Antivirové programy na to mají speciální software, který společnosti pochopitelně tají. Existují programy zdarma, nebo si je můžeme připlatit, přičemž to záleží na Vás, ovšem měli byste pamatovat na to, aby program dobře plnil svou funkci.

Buďte ostražití

Dost také záleží na tom, jak se chováte na internetu, protože tím riziko výtažně snížíte. Základem je nechodit na podezřelé stránky, a hlavně neklikat na podezřelé odkazy, reklamy a nestahovat soubory z podezřelých zdrojů. Takto se nám může dostat do zařízení vir, který začne páchat paseku. Virů je mnoho druhů, přičemž můžou nám třeba stáhnout do zařízení těžební program a náš počítač bude zatěžován tímto procesem, ale vydělá na tom jedině útočník.

psaní na klávesnici

Pozornost věnujte heslům, protože není jedno, když všude dáváte jedno heslo, které není moc silné. Je potřeba mít velká s malými písmen, čísla a nejlépe nějaké speciální znaky. Kapitola sama o sobě je internetová platba. Zde je potřeba dávat pozor, kam zadáváte osobní údaje a jestli jich není moc. Přeci jen nemůžeme při placení zadat třeba heslo k internetovému bankovnictví. Zároveň si dívejte pozor také na lidi, protože na druhé straně může být za počítačem podvodník.