Dřevěné schodiště je ozdobou domácnosti

Skvěle vypadá – přírodní dřevo můžete posadit do jakéhokoli interiéru a nebude tam působit jako pěst na oko. Dřevo se dobře ladí ke kamenu, dlažbě, sklu, sádrokartonu i klasickému zdivu. Velmi dobře vyniká u jednobarevných materiálů, např. barevných koberců bez vzorku a skvěle se hodí k bílé malbě stěn i stropu. Dřevěné letokruhy navíc podvědomě působí na psychiku jako pozůstatek po živém organismu, na skutečných letokruzích vnímáme životní cyklus stromu, je to zkrátka něco jiného, nežli laminátová imitace.

dřevěné schodiště

Snadná renovace – dříve se poměrně často využívaly dřevěné parkety jako podlahová krytina v bytech i rodinných domech, byla tomu hodně nakloněna doba padesátých a šedesátých let minulého století. Později se v některých rodinách parkety ztrácely pod vrstvou levného, kvalitního a dostupného libereckého koberce s názvem Kovral.

Když se pak někdo rozhodl, že dá parketám přece jen přednost, i po mnoha letech to nebyl problém. Stačilo je speciálním strojem na povrchu zbrousit a opatřit ochranným lakem a životnost parket se zas prodloužila o desítky let. To samé můžete provést i u dřevěného schodiště, jakmile se povrch odře či vyšlape, lze jej poměrně bez problémů zrenovovat.

schody ze dřeva

Schodiště dřevěné je také teplé, hřeje i tehdy, našlapujeme-li po něm bosými chodidly, nebo se na něj na krátkou dobu posadíme. Totéž nelze očekávat u kovových či skleněných povrchů. Když na kovový povrch schodů svítí slunce, může jej pak nepříjemně rozpálit, ovšem dřevo teplo takovým způsobem neabsorbuje, takže se o něj nepopálíte.

Ztište svou domácnost – nadměrná hladina hluku je velmi nepříjemný stresový faktor, který nám zbytečně zkracuje život. Hluk se v domácnostech zesiluje některými materiály, např. plasty (plovoucí podlahou), kovovými žaluziemi či nábytkem, naopak dřevo zvukové vlny pohlcuje, brání vzniku ozvěn a celkově nepříjemné zvukové vibrace tlumí.