Svět na dosah s těmito aplikacemi na cestování

Před každou chystanou dovolenou řešíme stejný typ problémů – místo, doprava, ubytování, finance, co navštívit, kde se najíst a jakým jazykem se vůbec domluvit . Naštěstí máme po ruce chytré zařízení, jenž je možné naládovat mobilními aplikacemi, které jak již název slibuje, budou mobilní, tedy po ruce.
hledání na mapě
Nejdříve volíme místo, kam tedy vůbec pojedeme – moře, hory, hlavní město,… jakmile si vybereme to co naše srdce nejvíce oslovilo, přecházíme k dalšímu kroku, tím je jazyk. Jazykový standard představuje angličtina, pokud ji bezproblémově ovládáme, nemáme potřebu toto řešit. Pokud nikoliv, na pomoc přichází aplikace Duolingo.

Duolingo
je aplikace, která nabízí začáteční kurzy téměř jakéhokoliv cizího jazyka, bohužel tam je pouze jeden kurz pro česky mluvící a tím je angličtina, zbytek už je pouze v cizím jazyce. V Duolingu můžete komunikovat s roboty ve vybrané jazyce, což je dobré pro trénování frází, jež jistě využijete v zahraničí.

Po oprášení jazykových znalostí se můžeme přesunout k výběru dopravy a ubytování. Aplikace Skyscanner zvládne hravě obojí.
modrý autobus
Skyscanner
vyhledává nejlevnější a nejzajímavější ubytování skrze nabídky různých poskytovatelů. Podobně jako v aplikaci Google Flights, i zde můžete vidět nejlevnější letenky daleko dopředu s možností nastavení upozornění, pokud ceny klesnou dolů.

Na finance je expert XE Currency, který je nejflexibilnějším ukazatelem kurzu měn. Aplikace bývá často aktualizována a nabízí živý přenos kurzu měn se stoprocentní přesností.

Teď už nám zbývá si jen vybrat místa, kam se vydáme za poznáním nové kultury a kde máme v plánu jíst. Otevíráme TripAdvisor, tam to máme černé na bílém.

TripAdvisor
nabízí rychlý přehled miliónu recenzí, názorů, videí a obrázků, týkající se místa, které máte v plánu navštívit. Souhrn barů, restaurací, hotelů, leteckých společností a mnoho dalšího, což z TripAdvisoru dělá nezbytného průvodce pro každého cestovatele.

Na závěr nás čeká ta nejméně oblíbená věc, balení. Chopíme se tedy velmi chytrého pomocníka v podobě Packpoint. V Packpointu si vytvoříte pomyslný seznam věcí, jež si máte zcela určitě sbalit, abyste na nic nezapomněli. Pokud vás fantasie opustila, stačí zadat věk, pohlaví, místo, kam jedete a váš důvod. Aplikace se o vše postará, sestrojí seznam věcí na míru, přímo pro vás.

Jakmile máme všechny tyto věci za sebou, cestování bude pro nás již kouskem koláče. Proto neváhejte a naplánujte si svoji další cestu již dnes.