Důkladně se zamysli dřív, než začneš podnikat!

Ano, je to lákavé. Nemít žádného šéfa, vstávat na desátou, dělat nějako zábavnou práci a zároveň se tím živit. Ale opravdu to není tak jednoduché, jak se zdá. Ve chvíli, kdy si obstaráme živnostenský list a přihlásíme na příslušných úřadech – to je finanční úřad a živnostenský úřad, také musíme změnit úhrady na své zdravotní pojišťovně a úřadu sociálního zabezpečení.
háčkování
A ZAČÍT VŠE HRADIT SÁM NEBO SAMA!
Je dobré se nejprve pečlivě porozhlédnout a poptat. Příklad – chceš háčkovat? Podívej se na internetu za kolik se výrobky  prodávají, také nezapomeň prozkoumat ceny materiálu a pak si sedni a v klidu počítej. Kolik výrobků uděláš za den, za měsíc, kolik peněz do toho musíš vložit. Jsi v plusu? Avšak opatrně. Ne každý den se budeš moci věnovat čisté práci. Bude třeba zboží prodávat a to buď na akcích, nebo přes internet.  Fler a další internetové obchody sice obstarají vše za tebe, ale berou si procenta z tržby. A vlastní e-shop? Ten vás bude stát také dost peněz, tedy pokud nemáte dobré kamarády nebo IT znalosti. A co je nejdůležitější? Nikdy nevíte, kolik toho prodáte. Takže pokud mohu radit, dříve než se do toho pustíte naostro, vyzkoušejte si to jako přivýdělek při své normální práci. Sbírejte zkušenosti  a  shánějte odbyt. Vždy na konci měsíce si napište kolik jste vydělali, kolik vás to stálo a nakonec odečtěte povinné odvody za sociální a zdravotní. Nyní je minimum zhruba 4000 Kč. Také je vhodné vědět, že pokud onemocníte a nebudete připojištění, nikdo vám nic nedá.
potřeby na šití
No dobrá. Teď jsem vás asi dost vystrašila. Je určitě hodně nápadů, které se ujmou, jsme národ šikovný a pracovitý. Dovozové zboží bývá často nekvalitní nebo není zdravotně nezávadné. Toto je směr, kterým bychom se mohli zkusit ubírat.
JEŠTĚ CHCETE PODNIKAT? HURÁ! BĚŽTE ZA SVÝM SNEM! Ale opravdu s rozvahou…….