Květinové dekorace v nádobě

Myslíte si, že nejste manuálně zruční nebo nemáte aranžérské nadání? Můžete zkusit vytvořit jakoukoli dekoraci ze sušených či živých květin a i když výtvor nebude vypadat jako od profesionála, samotná květina je už přece krásnou dekorací. Stále se bojíte a říkáte si, že to nezvládnete? Zažeňte strach a hurá do toho. Nikdo vám přece hlavu neutrhne, je to čistě váš výtvor a co horšího se může stát, než že skončí v koši? Stačí si sehnat potřebný materiál a misku a můžete začít.

aranžmá

Co bude tedy potřeba? Koupit v květinářství vhodné květiny, živé, sušené nebo umělé, zelené listy a větvičky na zjemnění aranžmá. Jistě vám ochotný personál poradí. Dál nádobu, do které aranžmá zapíchnete a aranžovací hmotu. Teď už záleží na vaší fantazii, jestli chcete doplnit třeba dřevěnými dekoracemi nebo okrasnou mašlí a podobně.

aranžování květin

Předem byste měli mít rozmyšleno, jak by aranžmá mělo vypadat. Aranžovací hmotu na květiny odřízněte z celého kusu podle velikosti nádoby a položte do misky s vodou. Pozor, netlačit, hmota se sama během chvilky nasákne. Poté přemístíte nasáklou hmotu do aranžovací misky a lehce zatlačíte, abyste ji upevnili. Můžete přelepit vodě odolnou páskou. Vše, co budete zapichovat, je třeba šikmě seříznout, aby se nezatlačovaly buňky nasáklé hmoty a aby živé květiny a listy přijímaly lépe vodu. Nejprve napícháte listy, pak květiny a nakonec dekorační zeleň na zjemnění (nevěstin závoj, kapradí,…) a nakonec chcete-li doplnit ještě dekoračními předměty. Pokud si pořád nejste jistí, na internetu najdete spoustu tipů a návodů, jak aranžovat. Můžete se také zapsat na aranžérský kurz. Taková osobně vyrobená dekorace může být nejen krásným dárkem a rozhodně potěší víc než dary kupované. Už se těšíte, jak krásně ozdobíte stůl nebo skříňku? Využití aranžérských dekorací je nepřeberné množství.