Jak si udělat wellness v prostředí domova

Pokud jste milovníky wellness a odpočinku, nebo máte náročnou práci a víte, že vaše tělo ocení pravidelný relax a odpočinek, zvažte investici do vytvoření vlastního wellness koutku. Dnes je na trhu velké množství takového vybavení ve všech cenových kategoriích. Pokud máte finance a prostor, kam tyto věci umístit, pusťte se do toho.

Sauna

Není nic lepšího, než když se v chladných zimních dnech pohroužíte do sauny, kde si užijete horký vzduch a dokonale uvolníte své tělo. Pro tuto potěchu nemusíte vyhledávat wellness centra, saunu si můžete zařídit i u sebe doma. Dobrou zprávou je, že sauny lze umístit i do bytu, takže pokud nemáte velký dům či zahradu, nemusíte smutnit. Saun je na výběr celé množství, záleží jen na tom, jakou preferujete. Můžete zvolit například klasickou finskou saunu, infrasaunu nebo aroma saunu. Každá funguje trochu na jiném principu, ale každá si určitě najde své oblíbence. Dejte si ovšem pozor, jestli pro vás není sauna kontraindikována z nějakých zdravotních důvodů.

Sauna

Vířivka

Kdo by si rád neodpočinul ve vířivce a nenechal se masírovat tryskami a proudy bublinek. Příjemně vyhřátá voda vám dává možnost okusit tuto slast i v zimním počasí, pokud máte vířivku venku. Vybírat můžete skladné vířivky nafukovací, které jednoduše dáte do provozu jako nafukovací bazénky, nebo z pevných materiálů, či si dokonce můžete nechat vířivku zabudovat do země. Pro ten nejlepší zážitek doporučujeme do vířivky pořídit například různobarevná světla nebo vonné esence. Vonné esence Chlorito.cz vám dávají na výběr z desítek různých druhů vůní, od relaxačních, jako je levandule či borovice, až po exotické vůně, jako například mandarinka nebo vůně Havaj. Vybere si skutečně každý, a vonné esence pozvednou váš odpočinek na ještě vyšší úroveň.

Vířivka

Bazén

Bazén má všestranné využití a využijete ho nejen v zimě, pokud máte možnost mít bazén krytý. S příjemným vyhříváním vody si ho užijete skutečně za každého počasí. Můžete si do něj zabudovat trysky a suplovat tak vířivku, využít ho k aktivnímu odpočinku v podobě plavání, nebo jako doplněk k sauně, kdy se po čase stráveném v ní příjemně schladíte. Pokud máte děti, určitě také ocení možnost vydovádět se v bazénu.