Jak se zbavit otravného muže?

Pro někoho každodenní chléb, pro jiné situace odehrávající se ve snu. Neúnavný ctitel zahrnující svoji vyvolenou dary, pozorností, i zprávami nejen na dobrou noc, ale i dobré ráno, dopoledne, poledne i svačinu. Problém nastává v situaci, kdy zájem takříkajíc není vzájemný. A co tedy dělat, když už toho máte tak akorát?
žabák a srdce
1)      Zkuste to slušně, a hlavně na rovinu.
Promluvte si jako dospělý s dospělým o tom, že zájem nemáte, a chování protistrany Vás obtěžuje. Bohužel, toto nejrychlejší a nejefektivnější řešení většinou selhává.
2)      Zvýrazněte reálné i smyšlené rozdíly a vady
Má rád brunetky? Obarvěte svou hřívu na blond. Obdivuje dlouhé vlasy? Krátký sestřih může být Vaší novou módou. Rozčilují ho dlouhé a k tomu křiklavě červené gelové nehty? Sem s nimi. Podobně postupujte i v případě povahových vlastností. Bude jen otázkou času, než si horlivý ctitel uvědomí, že mu za to nestojíte.
3)      Omezte kontakt na minimum.
Pokud vše výše psané selhává, jednoduše se pokuste dotyčnému vyhnout. Nakonec přeci platí, že sejde z očí, sejde z mysli. A zainteresovaná osoba může po čase jednoduše ztratit zájem. Slabinou tohoto řešení je fakt, že některým lidem se vyhnout nemůžete, pokud nechcete radikálně změnit život – například práci nebo bydliště.
muž s kyticí
4)      Oplaťte mu stejnou mincí.
Pokud jste odvážná a dobrodružná povaha, můžete ho nechat okusit vlastní medicínu. Piště zprávy každých pět minut, zahrajte si na stíhačku, každý večer trvejte na pozvání do kina či na kávu. Toto chování ideálně zkombinujte s bodem dvě, a k tomu přihoďte i pár zmínek o svatbě, dětech a štěstí až dokud vás smrt nerozdělí. Pokud mu zůstaly zbytky zdravého rozumu a alespoň základy pudu sebezáchovy, nemusíte se bát, že by neutekl.
5)      Najděte si jiného, nebo se tak alespoň tvařte.
Změňte svůj status na sociálních sítích a na pozadí mobilu nahrajte místo krajinky fotku drahé polovičky. V konverzacích nezapomeňte místo výrazu „já“ používat slovíčko „my“. Shrnuto a podtrženo, jasně ukažte, že pro třetího tu není místo.