Jak ošetřit pokožku po opalování?

Pokožka je po celém dni na slunci vyprahlá a abyste ji dodala hydrataci, musíte z ní nejdříve odstranit vše, co se na ní během dne nashromáždilo. Jde především o pot, sůl a opalovací krém.

Hlavně šetrně

Nespěchejte a postupujte pomalu. Používejte kosmetické produkty bez dráždivých složek jako je například alkohol. 

Tip: vsaďte na micelární vody, pleťová mléka nebo gely s hydratační složkou (to vaše pokožka potřebuje ze všeho nejvíce)

Dále jsou vhodné produkty obohacené o uklidňující a chladící látky jako jsou výtažky z okurek, řas nebo aloe vera.

Pozor: peeling raději vynechejte, mohla byste porušit ochrannou vrstvu pokožky

krém

Čím pokožku ošetřit

Na dovolenou si s sebou přibalte kosmetické produkty s aloe vera nebo bambuckým máslem. Extrakt z kořene lékořice a panthenol pokožku také zklidní.

Nezapomeňte na pleť

Přibalte si s sebou do kufru pár plátýnkových masek a večer naneste na suchou, očištěnou tvář. Po 15-ti minutách jednoduše odstraníte a zbytku krému vmasírujte do pleti, krku a dekoltu.

Když už je to moc

Začetla jste se do knihy a najednou cítíte, jak vás pokožka na dotek pálí a bolí? Ihned běžte ze slunce pryč. Pomůže kosmetika s alantoinem a D-panthenolem. V případě opravdu silného spálení, vyhledejte lékaře. Pokud vám červenání už ustoupilo, stále buďte na pozoru a vyhněte se opětovnému slunění. Kožní buňky jsou stále poškozené a každé další spálení by je ještě více poškodilo. 

žena

Lehké líčení

Na večerní posezení volte lehčí make-up. Ideálně BB krém nebo jen pleťový krém smíchaný s trochou korektoru. Tvář přestříkejte fixačním sprejem a můžete vyrazit. 

Jak se zchladit doma

  • Celá hoříte? Přiložte si vlhký ručník na pokožku 
  • Na tvář si připravte masku z tvarohu nebo bílého jogurtu (nenanášejte na poraněnou kůži)
  • Čistou, jemnou látku namočte do nálevu z černého čaje (působí protizánětlivě) a přiložte na spálenou pokožku, po 30-ti minutách sundejte
  • Na otoky a zarudnutí stačí pokrájená salátová okurka