Bez peněz se neobejdeme

Lidský život je v podstatě neustále provázen potřebou uspokojovat své nejrozmanitější potřeby. Od chvíle, kdy se narodíme, nějaké ty potřeby máme, a tak to následně chodí až do chvíle, kdy se ocitneme jednou provždy na rozptylové loučce nebo pod drnem.

A jak uspokojování takových potřeb vypadá? Obvykle to probíhá tak, že jakmile po něčem zatoužíme, sebereme se a zamíříme k někomu, kdo nám to může nabídnout, kdo uspokojí naše přání. A pochopitelně tam zpravidla nesmíme zamířit jen tak s prázdnou, musíme si s sebou vzít i to, co se nazývá peníze. Protože za služby a zboží musíme my lidé platit, jinak to zkrátka nedostaneme.

americký čtvrtdolar

Jenže s penězi bývají problémy. A to nejen proto, že je provázívá inflace, že tyto postupně ztrácejí svoji hodnotu a také není každá měna všude přijímána. Problém spočívá často i v tom, že je člověk nemá, kdykoliv je jenom potřebuje.

Jistě, všichni si u nás k nějakým těm penězům přijít můžeme, jenže jich není vždy tolik, kolik bychom jich chtěli mít. Někdy málo vyděláváme, někdy dokonce vypadnou veškeré příjmy, někdy nás naopak zaskočí takové výdaje, jaké si ani s obvykle postačujícími příjmy nemůžeme dovolit financovat. A pak je tu problém, který se dá vyřešit dost možná jedině půjčkou.

jeden dolar

A pro jakou půjčku se spotřebitelé a podnikatelé často rozhodují? Kterou z nabídek preferují?

Často je to americká hypotéka bez registru, oplývající tou předností, že ji získají i lidé mající natolik zásadní problémy, že by jim snad ani nikde jinde nepůjčili. U takovéto nebankovní hypotéky se totiž nerozhoduje o jejím poskytnutí podle toho, zda má žadatel enormní příjmy nebo čisté registry dlužníků. Tady rozhoduje to, zda má takový člověk nemovitost, kterou by se za půjčení peněz mohl zaručit. A ten, kdo takovou záruku nabídnout může a zároveň má i na splácení půjčených peněz, má po problémech.