Trička

Trička https://www.c-store.cz/Tricka-c103_1314_4.htm jsou oblíbenou součástí našeho šatníku už řadu let. Jsou považovány za neformální druh oděvu. Každý z nás má určitě ve skříni několik druhů triček s krátkým i dlouhým rukávem. Mohou mít límeček, kulatý, véčkový nebo lodičkový výstřih a jsou vyrobeny z různých materiálů. Trička šijí všechny módní značky. Na jejich výrobu se používají přírodní vlákna, jako je bavlna, viskóza, lyocel, len nebo jejich kombinace a také polyesterová vlákna. Někdy jsou ozdobeny potiskem nebo výšivkou a často bývají v kombinaci s elastanem, aby na těle lépe seděly a přizpůsobily se postavě.
th (3)
Výhodou bavlněných triček je jejich prodyšnost, pevnost a odolnost vůči vysokým teplotám při praní, takže můžeme snadněji odstranit případné skvrny. Jejich nevýhodou je, že mají větší sklon k mačkání, sají pot, ale neodvádí ho od těla pryč, takže při sportu nejsou příliš vhodné. Na sport tedy raději volíme trička z polyesteru. Ty mají velkou výhodu v tom, že mají schopnost odvádět od těla pot a my jsme stále v suchu. Také se nemačkají a jsou lehká. Nabídku funkčních triček pánských i dámských na různé druhy sportů najdete na našem webu.
th (4)
Novinkou jsou lněná trička, která se těší stále větší oblibě. Jsou vhodná spíše na léto, protože jsou prodyšná a také odvádí vlhkost od těla. Mají spíše ležérní vzhled, protože mají sklon k mačkání, ale to k letní uvolněné atmosféře patří.
Na oděvy, které chceme opatřit potiskem jsou vhodné oba materiály, jak přírodní, tak syntetické. Většinou si každá značka chce dát své logo na všechny druhy oděvů, které má v nabídce. Nejvíce jsou vidět na svrchních částech oděvů. Na spodní části oděvů se používají kožené nebo textilní nášivky s logem dané značky. Sportovní kluby si zase nechávají natisknout na dresy vedle jména a čísla také loga svých klubů a sponzorů. V dnešní době je také populární vymyslet si svůj vlastní originální potisk s logem či fotkou. Můžeme ho dát v podstatě na cokoliv. Tímto tiskem se zabývá celá řada firem.