Měla vlasy samou loknu

Přírodní barva vlasů trápí velkou část žen. Jejich vysněná barva je často naprosto odlišná jejich stávající a ani trochu se jí nepřibližuje. Pokud se opravdu chcete stát z brunetky platinovou blondýnkou, nechte to raději odbornicím. Jedná se o velký zásah do struktury vlasu a rozhodně nechcete, aby výsledek byl nezdařilý. Vlasům pak bude ještě dlouhou dobu trvat, než se z domácího odbarvování vzpamatují.
vlasová kosmetika
Pokud chcete udělat menší změnu a jedná se například o Vaše první barvení, ujasněte si nejdříve pár základních otázek.
1.       Nebudu toho za pár dní litovat? Pokud barva není vymývací, je důležité si uvědomit, že vlas roste pouze jeden centimetr za měsíc a poté můžete čekat roky, než Vám barva zase odroste.
2.       Bude mi to slušet? Zeptejte se i okolí, jestli by se jim na Vás tato barva líbila.
3.       Jsem ochotna pak vlasy jednou za dva měsíce dobarvovat? Vlasy neustále rostou a odrosty vypadají špatně.
4.       Stojí mi to za zničené vlasy? Vlas po barvení rozhodně nebude na dotek jemný, lesklý a pružný. Obzvlášť, pokud použijete levnou barvu z drogérie.
5.       Umím se smířit s tím, že mi lidé mohou říct, že mi to dříve slušelo víc?
 
Pokud jste si na všechny otázky odpověděla ano, můžeme přejít na samotný proces. Doporučujeme si na barvení vyhradit alespoň 3 hodiny.
 
●        Oblečte si nějaké staré tričko, u kterého nevadí, že se zašpiní.
●        Kolem míst, kde nechcete, aby se Vám barva dostala, naneste silnou vrstvu obyčejné vazelíny. Tím, jak budou místa mastná, na nich barva neulpí.
●        Pečlivě si přečtěte postup míchání aktivátorů s barvami.
●        Barvu nanášejte od kořínků ke konečkům vlasů. Snažte se o rovnoměrné rozprostření po všech pramenech vlasů.
●        Barvu nechte působit nejlépe pod čepicí na koupání. Na vlasy můžete použít koupací čepici, která zabrání, aby se barva někam při čekání na smytí otřela.
tvorba melírů

●        Po umytí použijte (pokud je zde možnost) přibalený balzám na vlasy. Pro vlákna ve vlasech je barvení velký zásah, tudíž balzám jim určitě neodpírejte.
●        Vlasy v konečné fázi vyfénujte. Je dobré nanést ochranný olejíček, který dodá vlasům lesk a hydratuje je.