Jaký si vybrat potah sedacího vaku

Bavlnu

Bavlněné potahy mohou být velmi pěkné již na první pohled a zároveň nesmírně příjemné na dotek. Je to čistě přírodní vlákno a zřejmě není třeba nikomu z vás bavlnu představovat, pravděpodobně jste s bavlnou někdy přišli do styku. Na bavlněném potahu se dobře sedí i leží, asi jako na bavlněném prostěradle, ovšem bavlna se ráda špiní, to si možná uvědomujete, jak snadné je zašpinit bavlněné ponožky, když se s nimi projdete po znečištěné podlaze. Dáváte-li přednost potahu z bavlny, měli byste si vybrat takový sedací pytel, který má potah odnímatelný a vypratelný v pračce nebo v ruce.

zelený sedací vak

Polyester

Polyesterové potahy mohou být velmi jemné a příjemné, z tohoto materiálu se pod názvem „Mikroplyš“ vyrábí např. potahy na křesla nebo povlečení na lůžkoviny. Na takovém vaku se vám bude dobře sedět, ale mikroplyšová vlákna jsou poměrně citlivá na zadrhávání a poškození, takže např. kočky mohou povrch tkaniny viditelně poškodit. Při opatrném sezení a citlivém využívání potahu je to však velmi vhodný materiál. Opět předesíláme, že by se měl dát potah sejmout a vyprat.

posezení na sedacích vacích

Nylon

Nylonová vlákna jsou ze všech syntetických materiálů nejpevnější. Z této výhody lze čerpat i u sedacího pytle míče nebo sedacích vaků Duo pro dvě osoby. Nylon jen tak neprotrhnete a nepoškrábete, mohou se po něm povalovat děti, mohou na něj skákat psi i kočky a můžete s ním posouvat po zemi, aniž by se poškodil. Výhodou nylonu je i možnost vyrábět tkaniny v krásných pastelových barvičkách, např. ve žluté, modré, růžové, fialové, červené, olivově či hráškově zelené, jimiž skvěle oživíte obytný prostor v jakékoli místnosti, nebo venku na terase. Nylonu nevadí déšť, a je-li z vnitřní strany pogumovaný, nebude to vadit ani vnitřní výplni. Nylon se také poměrně dobře čistí mokrým či vlhkým hadříkem s pracím gelem a sodou na praní a v případě potřeby je možné takový vak omýt venku na zahradě pod tekoucí vodou např. z hadice.