Jak zabavit svého psa

Každý člověk chce mít vedle sebe někoho, kdo mu bude oporou v jeho těžkých, ale i šťastných dní. A tak si někdo najde svého životního partnera a je sním spokojený do konce svých dní. A někdo, kdo nemá úplné štěstí v lásce hledá útěchu u těch čtyřnohých přátel. A to především u pejsků. Jsou to totiž překrásná a moc chytrá zvířata. Mají také velice nádherné vlastnosti jako jsou, že na vás nikdy nedokáží být naštvaní. A čekají na vás tak dlouho dokud se prostě domů nevrátíte. Jsou vždy u vás a dokáží až nesmírně empaticky naslouchat nejen vašim slovům, ale hlavně vaším emocím.

pes

A jsou vděční za každé vaše malé pohlazení anebo pochvalu. Jim naprosto ke štěstí stačí, že jednoduše jste. A co od vás očekávají na oplátku? Hlavně to, že tu pro ně budete. Že s nimi budete trávit co nejvíce svého volného času. A nebudete je zanedbávat, aby se nemuseli bát, že je s vámi něco v nepořádku. A tím pádem nestrádali. A tak jak své psi dokonale zabavit? Aby když jste v práci se nenudili a měli dostatek zábavy. Samozřejmě základem je dostatečné venčení. A to jak pravidelné, tak i dostatečně dlouhé. Ale je samozřejmé, že ne každý den se to stoprocentně povede. A pak je tedy nutné ještě svého mazlíčka takříkajíc utahat ještě doma.

psí agility

Můžete ho například učit různé formy agility. Pejsek se může naučit vyskočit vám na záda nebo vás podběhnout či podat pac. To samé platí i o frisbee nebo aportování. Nebo super variantou je také přetahování, například s uzlem. Zabavit je také můžete například psími hlavolamy. Nebo můžete se svým pejskem hrát na schovávanou. Schovávat se můžete vy anebo jeho pamlsky. Když mu totiž budete poskytovat dostatek možností, aby se zabavil sám budou vaše věci v bezpečí. Protože psi, pokud se cítí, že jsou sami anebo se nudí jsou schopni zdemolovat celý byt. A to by vás přišlo na nemalou finanční částku. Takže se prosím snažte ať si vaši pejsci co nejvíce hrají.