Aristokratické plemeno

Britská modrá kočka je plemeno aristokratického původu. Často se setkáte s názory, že se jedná o kočku přítulnou a hravou, a je to samozřejmě z části pravda. Kdo s ní ale sdílí byt, může si všimnout dalších jejích vlastností. Britka působí na venek ladným dojmem. Její čisté rysy, mohutné tělo a pronikavý pohled z ní dělají kočku, která uhrane snad každého. Díky své čisté šedé a husté srsti, žlutým očím a roztomile placatému a širokému obličeji si ji zamilujete. Avšak svou milou a hravou povahu doplňuje dalšími méně líbivými charakterovými vlastnostmi.

Britská kočka

Obvykle se neřadí mezi kočky, které by se dvakrát rády mazlily a vyhledávaly společnost. Naopak bývají často netečné, a pokud nechtějí, abyste je hladily, dají vám to jasně najevo. Odchází, otáčí se zády či prskají. Pokud chtějí společnost, samy přijdou a láskyplně se jí dožadují, ať už jste v jakémkoliv rozpoložení. Britky mají rády svůj klid a pravidelný a dlouhý odpočinek přes den. Nepříjemné pro ně obzvláště je, když je jakkoliv vyrušujete při siestě a spánku. Jsou to kočky, které svému majiteli nezapomínají křivdy, ať už jsou velké či malé.
Britka ležící na dece

Nespornou výhodou je, že mají rády uklizené a čisté prostředí. Samy jsou většinou dobře vychované, naučené na záchodek a čistotné. Svou povahou si především získají ty osoby, které nemají rády kočky, jež za svým majitelem chodí často a typicky mu strkají ocas před obličej či si mu zalehnou obličej. Britky mají rády svůj osobní prostor a tím nám jsou velmi podobné. Ovšem radost vám udělají ve chvíli, kdy si s vámi chtějí hrát, mazlit se či vás láskyplně vítají po příchodu domů. Z dalších kouzelných vlastností této kočky je velmi příjemné, když vás dlouho pozoruje žlutýma očima a dlouze na vás mrká. Pamatujte na to, že dlouhé mrkání u koček znamená, že svému majiteli vyjadřují přízeň a své poutu přátelství s nimi.