Půjčka na bydlení, která toleruje i nižší příjem

Vlastní bydlení je základem životní spokojenosti. Proto není divu, že jsou do něj lidé často ochotni investovat i milióny korun, navíc takové, které často ani nemají po ruce. Proto jim nezbývá, než si na ně sjednat půjčku. Nicméně pravda je, že i velká hypotéka je lepší než do konce života platit nájem. Za odvedené nájemné už si totiž nikdy nic nekoupíte. Ovšem pořízené bydlení je majetek, který bude mít vždy svou významnou hodnotu, takže je to zkrátka investice, která se vám zhodnotí. Jde pouze o to, abyste si výši částky, kterou si půjčíte, a kterou si můžete dovolit pravidelně splácet, dobře spočítali. Jedině tak nemusíte mít obavy, zda všechno dobře dopadne. A pokud budete při splácení počítat s dostatečnou rezervou, tak vás neohrozí ani případné menší výkyvy příjmů.

drobne mince

K tomu, abyste se žádostí o půjčku u poskytovatele úvěrů uspěli, musíte splnit jednu základní podmínku, která vás bude provázet naprosto všude, kam se pro půjčku obrátíte. Tou podmínkou je dostatečná bonita.

Bonita je ukazatelem toho, zda bude žadatel schopný svůj dluh v budoucnosti splácet, či nikoli. Do jejího výpočtu se tak započítávají všechny faktory, které by to mohly ovlivnit. A to jak pravidelné příjmy (a to nejen ve formě platu), tak i výdaje, finanční zatížení dluhem, a jiná případná rizika. To, co poskytovatel úvěrů do výpočtu zahrne, záleží především na něm, a proto se výpočty mohou u jednotlivých poskytovatelů lišit. Někdy i významně.

earn-3757565_640

Výrazný rozdíl je například u výpočtu klasické a nebankovní hypotéky https://www.fahd.cz/nebankovni-hypoteka/. Zatímco posuzování bonity u bankovních poskytovatelů je velice přísné, tak naopak jinde můžete získat i hypotéku bez dokládání příjmu. Jen si nemyslete, že se v takovém případě o vaše příjmy nikdo nebude zajímat – samozřejmě, že bude. Ovšem výhodou je, že můžete získat půjčku na míru, která je vstřícnější a padne jako ulitá vašim možnostem, pokud jde o příjmy a splácení. Takže si díky ní můžete dovolit i vlastní bydlení.